Red Bull Racing

Formula 1 - Daniel Ricciardo a câștigat cursa nebună de la Baku

Daniel Ricciardo - castigator Baku 2017
Daniel Ricciardo a câștigat neașteptat cursa desfășurată pe străzile capitalei azere Baku, după ce marii favoriți s-au confruntat cu probleme mai mici sau mai mari. Ineditul podium a fost completat de Valtteri Bottas și Lance Stroll.

Aston Martin și Red Bull Racing au dezvăluit hypercarul AM-RB 001

Aston Martin AM-RB 001
Britanicii de la Aston Martin au dezvăluit astăzi rodul colaborării lor cu Red Bull Racing - materializat prin hypercarul AM-RB 001, mașină ce va fi produsă într-o serie limitată la maximum 150 de exemplare și care beneficiază de cele mai noi tehnologii dezvoltate de cele două nume mari ale lumii auto.

Formula 1 - pole position de senzație pentru Daniel Ricciardo la Monte Carlo

Daniel Ricciardo - pole position Monaco 2016
Australianul Daniel Ricciardo va pleca mâine din pole position în cursa din Monaco, pilotul Red Bull reușind să fie cel mai rapid în calificări, devansându-i pe favoriții de la Mercedes și confirmând saltul de performanță înregistrat de echipa sa. Nico Rosberg s-a clasat al doialea, în timp ce Lewis Hamilton a întâmpinat din nou probleme la motorul monopostului său, raușind abia al treilea timp.

Formula 1 - Max Verstappen s-a impus în Spania, devenind cel mai tânăr pilot câștigător în Marele Circ

Max Verstappen - castigator Spania 2016
Cursa de la Barcelona a oferit mai mult spectacol decât ne-am fi așteptat, asta după ce piloții echipei Mercedes, Lewis Hamilton și Nico Rosberg, s-au acroșat la câteva viraje după start, abandonând. Câștigătorul a fost Max Verstappen, olandezul devenind cel mai tânăr pilot din istorie ce reușește să se impună într-o cursă de Formula 1, la cei 18 ani și 228 de zile. Max debutase chiar în acest weekend pentru Red Bull, echipă ce l-a impus ca pilot titular în locul rusului Daniil Kvyat.